Doświadczenie zdobywał w licznych europejskich restauracjach. Pasjonat kreowania dań pochodzących z różnych kuchni całego świata.

Edukację kulinarną rozpoczął w warszawskiej szkole gastronomicznej. Zamiłowanie do kuchni wyniósł z domu – od zawsze „kręcił się” przy garach z mamą i babcią, która to gotowała w powojennych restauracjach stolicy.

Doświadczenie zdobywał w wielu restauracjach w Polsce i na świecie. Pracował w rodzimym mieście, Warszawie, u Fukiera Magdy Gessler, Bistro de Paris i w Pańskiej Club. Następnie wyjechał do Anglii „na dwa lata”, by szlifować swój kucharski kunszt. Z dwóch lat zrobiło się dwadzieścia, a lista miejsc pracy, które ukształtowały osobowość kulinarną Sebastiana jest niezwykle bogata.

Sebastian szlifował swoje umiejętności w wielu renomowanych restauracjach w Londynie, m.in. w hotelu Savoy, czy Le Boudin Blanc, pod okiem wybitnych szefów kuchni. W międzyczasie prowadził hotel w Andaluzji. W Hiszpanii spędził dwa lata, po czym bogatszy o najlepszą wersję kuchni śródziemnomorskiej, wrócił z powrotem do Londynu. Tym razem sprawował funkcję szefa kuchni gotując dla najbardziej znanych tego światapolityków, sportowców, artystów czy Rodziny Królewskiej. Tworzył dania z absolutnie najwyższej klasy organicznych produktów, gdzie prostota i jakość szły ze sobą pod rękę.

Kulinarne rzemiosło Sebastiana obejmuje szeroki zakres kuchni, w tym: azjatycką, europejską, śródziemnomorską, indyjską, a także francuską, włoską i japońską.

Jego filozofią jest powrót do korzeni, prostota i szacunek względem produktu i oddanego życia.